KONST / Litografier / Färglitografi 13474066
nr 1347 4066
Nobu Ota Hilding
(1932-1987), Sverige
Färglitografi, Komposition med blomster. Signerad, numrerad 35/99. Motivet: ca 47x34 cm
Nobu Ota Hilding, japansk-svensk målare och grafiker född 1932 i Toyohashi, Japan, död 1987 i Malmö.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 september 2020
kl 20:43:54
14/9 17:00:57
Nobu Ota Hilding
Läs mer om Nobu Ota Hilding